Kuba Mikołajczak
Czy drony przekazujące przesyłki to przyszłość poczty? Okazuje się że tak, ostatnio pewna para z Blacksburg w stanie Wirginia otrzymała taką paczkę. Czy to jest w ogóle legalne?

W pierwszej kolejności dla amerykańskich firm dostarczających drony Federal Aviation Administration (FAA) przyznała firmie Alphabet’s Wing Aviation status linii lotniczej. Wing, firma realizująca dostawy i należąca do Google Alphabet, jest pierwszą firmą dronową, która uzyskała certyfikat „przewoźnika lotniczego” od Federalnej Administracji Lotnictwa, umożliwiając uruchomienie usługi dostawy paczek w ciągu kilku miesięcy w Blacksburg w stanie Wirginia.

„Certyfikacja przewoźnika lotniczego oznacza, że możemy rozpocząć komercyjną usługę dostarczania towarów z lokalnych firm do domów w Stanach Zjednoczonych”, powiedział Wing w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Medium, co czyni Wing pierwszym zatwierdzonym jako linia lotnicza w Stanach Zjednoczonych.

„To ważny krok w kierunku bezpiecznego testowania i integracji dronów z naszą gospodarką. Bezpieczeństwo jest nadal naszym priorytetem numer jeden, ponieważ technologia ta wciąż się rozwija i wykorzystuje w pełni swój potencjał ”, powiedziała sekretarz ds. Transportu Elaine L. Chao w oświadczeniu agencji.
Źródło dronebelow.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *